Aurora

AURORA 4: NAJMNIEJSZY KONWENT ŚWIATA

Wstęp

W weekend 19-21 kwietnia 2024 roku odbędzie się w Sulejowie najmniejszy konwent świata (a przynajmniej po tej stronie Zalewu Sulejowskiego): czwarta odsłona Aurory.

Historia i konspekt

W latach 2017-2018 odbyły się trzy edycje konwentu Aurora. Spotykaliśmy się najpierw w Rochnie pod Koluszkami, później w Sulejowie. Na ostatniej edycji było nas łącznie czterdzieści dwie osoby.
Aurora z założenia miała być "najmniejszym konwentem na świecie": miejscem spotkań, rozmowy, spokojnego spędzania czasu. To była impreza bez gości, wolontariuszy ani wystawców: wszyscy na niej byliśmy gośćmi. Wyjeżdżaliśmy wspólnie na weekend, do miejsca oddalonego od wielkomiejskiej cywilizacji, żeby pobyć razem. Wszyscy nocowali w tym samym budynku, były też wspólne śniadania, obiady i kolacje. Przez trzy dni imprezy trwała jedna nitka programowa, z wykładami, dyskusjami i konkursami oraz z częścią artystyczną.
Programy poprzednich edycji:

AURORA 2.0 CYBERPUNK EDITION

AURORA 3 W KOSMOSIE

W 2024 roku czas na odświeżenie pomysłu: stworzyć przestrzeń dla rozmów, ciekawych dyskusji i prezentacji. Luźno, amatorsko, ale z pasją i zacięciem. Bez pośpiechu, spięcia, profesjonalizmu ani awantur. Fanowsko i oddolnie. To ma być konwent, na którym każdy kto przyjedzie, będzie mógł czuć się bezpiecznie i dobrze.

Miejsce

Aurora 4 odbędzie się w hotelu Dresso  na wyjeździe z Sulejowa.mapa googla: Mapa googla

Do naszej dyspozycji będą dwuosobowe pokoje, każdy wyposażony w łazienkę, sala konferencyjna, w której odbędzie się program oraz sala jadalna na posiłki. Nie jest to może najnowocześniejszy, ani luksusowy ośrodek, lecz na potrzeby naszej imprezy jak najbardziej wystarcza.

Więcej informacji oraz zdjęcia:

 http://www.dresso.pl/index.php

Dojazd

Na miejsce można dotrzeć oczywiście samochodem. Natomiast osoby niezmotoryzowane mogą dojechać do Sulejowa również i komunikacją publiczną: są busy zarówno z Łodzi jak i z Piotrkowa Trybunalskiego.

Osoby przyjeżdżające na imprezę busem prosimy o kontakt, będzie możliwa podwózka z dworca autobusowego na teren imprezy.

Jeśli ktoś będzie jechał z innego miasta, to również prosimy o kontakt: znajdziemy najlepszy i najwygodniejszy dojazd. 

Koszta

Pełen koszt udziału w imprezie to 300 zł
W ramach tego wchodzą:
dwa noclegi (z piątku na sobotę i z sobotę na niedzielę) w pokojach dwu lub trzy osobowych z łazienkami;
posiłki (kolacja w piątek; śniadanie, obiad i kolacja w sobotę; śniadanie i obiad w niedzielę) -do wyboru w wersji wegańskiej bądź mięsnej (w przypadku specyficznych potrzeb żywieniowych, poprosimy o kotantk)
przygotowanie materiałów konwentowych.

Program

Podczas konwentu odbędzie się jedna nitka programowa, składająca się z wykładów, dyskusji i prezentacji. Jeśli ktoś chciałby zaproponować coś od siebie, to poproszę o kontakt. 

Kto jest odpowiedzialny

Formalnie - Fundacja iatelier.
Osobowo - Tomasz Kozłowski, with a little help from my friends. No dobrze, z ogromną pomocą my friends, ale też zaliczam do tej grupy wszystkich, którym idea takiego konwentu jest bliska i będą chcieli wspólnie z nami spędzić czas.

Zapisy

Żeby zapisać się na konwent, należy w terminie do 31 stycznia 2024 roku wypełnić formularz z zapisami: tam znajdą się wszystkie informację co do szczegółów.
FORMULARZ