Aurora

AURORA 5: WYCHODZĄC POZA RAMY

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę najmniejszego konwentu świata, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2025 roku w Sulejowie.

 

Koncept

W czasach, gdy konwenty kojarzą się z ogromnymi imprezami ściągającymi tysiące ludzi, setkami atrakcji, hałasem i szybkim tempem, chcielibyśmy zaproponować coś innego. Kameralne spotkanie (w 2024 roku było nas niecałe czterdzieści osób) w ośrodku przy przepięknym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Okazja, żeby pobyć razem, porozmawiać na ważkie i zupełnie nieistotne tematy, poznać nowych ludzi oraz starych na nowo. Dyskutować o literaturze i kinie, dowiedzieć się czegoś więcej, ale w maksymalnie przyjaznej i spokojnej atmosferze, spędzić razem czas.
Aurora to „najmniejszy konwent świata”; impreza bez gości, wolontariuszy ani wystawców – wszyscy na niej jesteśmy gośćmi. Wspólny weekend z dala od wielkomiejskiej cywilizacji, podczas którego nocujemy w tym samym budynku, jemy wspólnie śniadania, obiady i kolacje. Przez trzy dni imprezy trwa jedna nitka programowa z wykładami, dyskusjami i konkursami oraz częścią artystyczną. Luźno, ale z pasją. Bez pośpiechu, spięcia, profesjonalizmu ani awantur. Fanowsko i oddolnie. To ma być konwent, na którym każdy będzie mógł czuć się bezpiecznie i dobrze.

Programy poprzednich edycji: 
AURORA 4
AURORA 3 W KOSMOSIE
AURORA 2
 

Temat

Hasłem przewodnim konwentu jest „wychodząc poza ramy”. Chcemy, żeby poszczególne wystąpienia programowe opowiadały o ciekawych – tych całkiem znanych i tych zapomnianych – dziełach kultury, które faktycznie wychodziły poza ramy epoki, w której powstały, łączyły gatunki, dotykały znanych tematów w niesamowity sposób, zmieniły podejście ludzi do różnych spraw.

Miejsce

Aurora odbędzie się w hotelu Dresso  na wyjeździe z Sulejowa.mapa googla: Mapa googla

Do naszej dyspozycji będą dwuosobowe pokoje, każdy wyposażony w łazienkę, sala konferencyjna, w której odbędzie się program oraz sala jadalna na posiłki. Nie jest to może najnowocześniejszy, ani luksusowy ośrodek, lecz na potrzeby naszej imprezy jak najbardziej wystarcza.

Więcej informacji oraz zdjęcia.

Dojazd

Na miejsce można dotrzeć oczywiście samochodem. Natomiast osoby niezmotoryzowane mogą dojechać do Sulejowa również i komunikacją publiczną: są busy zarówno z Łodzi jak i z Piotrkowa Trybunalskiego.

Osoby przyjeżdżające na imprezę busem prosimy o kontakt, będzie możliwa podwózka z dworca autobusowego na teren imprezy.

Jeśli ktoś będzie jechał z innego miasta, to również prosimy o kontakt: znajdziemy najlepszy i najwygodniejszy dojazd. 

Koszta

Pełen koszt udziału w imprezie to 370 zł
Opłata obejmuje:
dwa noclegi (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami;
posiłki (kolacja w piątek; śniadanie, obiad i kolacja w sobotę; śniadanie i obiad w niedzielę) do wyboru w wersji wegańskiej bądź mięsnej (w przypadku specyficznych potrzeb żywieniowych prosimy o kontakt);
przygotowanie materiałów konwentowych.

Konwent jest w całości finansowany z wpłat uczestników, nie ma żadnych dofinansowań ani sponsorów, dlatego też nie możemy zaproponować żadnych zniżek za wsparcie programowe bądź innego rodzaju.

Program

Podczas konwentu odbędzie się jedna nitka programowa składająca się z wykładów, dyskusji i prezentacji. Jeśli ktoś chciałby coś zaproponować, to jestesmy zainteresowani piętnastominutowymi wystąpieniami na wybrany temat bądź też innymi formami (konkursy albo też coś, co wychodzi poza ramy).
Szczególnie mile widziane są propozycje wystąpień i atrakcji przygotowane przez więcej niż jedną osobę i/albo z elementem włączającym publiczność (np. dyskusja).

Kto jest odpowiedzialny

Formalnie: Fundacja iatelier (iatelier.pl) 
Osobowo: ekipa w składzie Tomasz Kozłowski, Anna Pawłowska, Magdalena Stonawska, Ewa Hofmann-Psuty, Jan Rożewski. Sowy: Marcin Sienny.

Zapisy

Żeby zapisać się na konwent, należy w terminie do 28 lutego 2025 roku wypełnić formularz oraz opłacić rezerwację.
Formularz zapisów.
Dane do przelewu zostaną podane w mailu potwierdzającym rezerwację.